POLSKI |  ENGLISH |  KANAŁ RSS

Transport publiczny dla studentów – zachęcamy do skorzystania z atrakcyjnego cenowo biletu semestralnego oraz aktywacji ELS w systemie PEKA

6 październik 2016 |

Tagi: , , , , ,

info

W związku z rozpoczętym rokiem akademickim Zarząd Transportu Miejskiego prowadzi akcję informacyjno-promocyjną mającą na celu zachęcić studentów I roku do aktywacji Elektronicznych Legitymacji Studenckich w systemie PEKA. Przy okazji prezentujemy korzystne cenowo bilety z taryfy ZTM Poznań.

 

Warto przypomnieć, że w rankingu przygotowanym przez serwis KontoStudenta.pl - Poznań znalazł się na pierwszym miejscu wśród miast najbardziej przyjaznych studentom pod względem oferty biletowej na komunikację miejską. Studiujący w stolicy Wielkopolski mogą liczyć na najbardziej korzystną cenowo relację kierowanego do nich biletu semestralnego w stosunku do 30-dniowych Biletów Metropolitalnych z Ulgą lub 30-dniowych, ulgowych biletów sieciowych.

 

Ranking został przygotowany przez serwis KontoStudenta.pl i stanowi część kolejnej edycji „Poradnika studenta pierwszego roku”, zawierającego wskazówki dla studentów rozpoczynających pierwszy rok akademicki. Patronat nad poradnikiem objęła największa organizacja studencka w Polsce – Niezależne Zrzeszenie Studentów. Szczegółowe informacje są dostępne w artykule: http://kontostudenta.pl/oszczednosci/poradnik-studenta-pierwszego-roku.html#komunikacja

Aktywacja Elektronicznej Legitymacji Studenckiej w systemie PEKA

 

Studenci I roku mogą aktywować Elektroniczną Legitymację Studencką  w systemie PEKA
i korzystać z taryfy biletowej na takich samych zasadach jak posiadacze karty PEKA. Daje im to możliwość zapisania jakiegokolwiek biletu okresowego lub doładowania i korzystania z tzw. tPortmonetki, dzięki której można płacić za liczbę przejechanych przystanków.

 

Każdy posiadacz ELS może szybko i wygodnie sprawdzić czy jego legitymacja może być aktywowana systemie PEKA. Wystarczy wejść na stronę Międzyuczelnianego Centrum Personalizacji Legitymacji Studenckich (http://www.mcp.poznan.pl/peka.php) i wpisać numer legitymacji.

 

Jeśli ELS może funkcjonować w systemie PEKA, konieczna jest jej aktywacja. Wystarczy wówczas złożyć wniosek o adaptację karty w systemie PEKA (nie ma potrzeby załączania zdjęcia), a następnie aktywować ją w dowolnym Punkcie Obsługi Klienta ZTM. Wniosek można wypełnić na stronie: www.peka.poznan.pl. W Punkcie należy powiadomić osobę obsługującą o fakcie złożenia wniosku.

Można również udać się do jednego z Punktów Obsługi Klienta bez wcześniejszego składania wniosku i aktywować ELS w systemie PEKA „od ręki”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Plakat zachęcający do aktywacji Elektronicznej Legitymacji Studenckiej w systemie PEKA.

 

Korzystna oferta biletowa dla studentów

 

Dla studentów często korzystających z transportu publicznego polecamy bilet semestralny. To bardzo atrakcyjna cenowo oferta dla młodzieży uczącej się do ukończenia 23. roku życia, a także do studentów do ukończenia 26. roku życia oraz doktorantów i słuchaczy kolegiów pracowników służb społecznych oraz nauczycielskich. Warunkiem jest uczęszczanie do szkół znajdujących się na terenie Poznania i miejscowości objętych porozumieniami międzygminnymi. Podstawą do korzystania z tego typu biletu jest ważna legitymacja szkolna, imienna karta PEKA z zapisaną informacją o przysługującym uprawnieniu lub Elektroniczna Legitymacja Studencka (Doktorancka) aktywowana w systemie PEKA.

 

Bilety semestralne występują w wersji na 120 lub 150 dni, można je kupić na strefy: A, A+B lub A+B+C. Ceny biletów semestralnych przedstawiają się następująco:

 

Rodzaj biletu

Okres ważności

Strefa

Cena

Bilet semestralny

120 dni

A

155,00 zł

Bilet semestralny

120 dni

A+B

207,00 zł

Bilet semestralny

120 dni

A+B+C

311,00 zł

Bilet semestralny

150 dni

A

185,00 zł

Bilet semestralny           

150 dni

A+B

250,00 zł

Bilet semestralny

150 dni

A+B+C

380,00 zł

 

Bilety można kupować w jednym z 11 Punktów Obsługi Klienta ZTM Poznań, w blisko 300 Punktach Sprzedaży Biletów, 75 biletomatach stacjonarnych lub w Internecie poprzez stronę: www.peka.poznan.pl

Więcej o sieci sprzedaży:  http://www.peka.poznan.pl/web/portal/siec-sprzedazy

 

 

Akcja informacyjno-promocyjna

 

W celu jak najskuteczniejszego dotarcia z informacją do studentów ZTM Poznań nawiązał współpracę z uczelniami wyższymi, m.in.: Akademią Wychowania Fizycznego, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, Politechniką Poznańską lub Uniwersytetem Przyrodniczym. Studenci są zachęcani do aktywacji ELS w systemie PEKA oraz skorzystania z oferty biletowej ZTM Poznań poprzez plakaty i ulotki (ulotki zostały przygotowane w trzech wersjach językowych: polskiej i angielskiej, natomiast w ramach współpracy z Międzyuczelnianym Centrum Personalizacji Legitymacji Studenckich ZTM Poznań przygotował także ulotkę w języku hiszpańskim). Nowością jest emisja komunikatów głosowych na liniach przebiegających obok uczelni wyższych mających zachęcić studentów do aktywacji ELS w systemie PEKA.