Budowa przystanków wiedeńskich. Od 9 października tramwaje linii nr 29 pojadą przez Wierzbięcice

Opublikowano: 03/10/2017
Odcinek: Górna Wilda
od 09/10/2017 do odwołania
Budowa przystanków wiedeńskich. Od 9 października tramwaje linii nr 29 pojadą przez Wierzbięcice

W związku z budową przystanków wiedeńskich „Różana”, od poniedziałku 9 października (na okres około trzech tygodni) dla ruchu tramwajowego zostanie zamknięta ul. Górna Wilda. Tramwaje linii nr 29 zostaną skierowane objazdem, przez ul. Wierzbięcice.

Prace na Górnej Wildzie rozpoczęły się w miniony poniedziałek. Jak już informowaliśmy, 9 października br. wejdą one w kolejny etap, związany z koniecznością zamknięcia ulicy dla ruchu tramwajowego. Poniżej prezentujemy jak od 9 października będą kursowały tramwaje linii nr 29:

 

Linia nr 29:

DĘBIEC – 28 Czerwca 1956 r. – Wierzbięcice – Królowej Jadwigi – Strzelecka – PLAC WIOSNY LUDÓW

 

Przypomnijmy, że konstrukcja przystanków wiedeńskich polega na podniesieniu jezdni w rejonie przystanku do poziomu chodnika w celu ułatwienia pasażerom wsiadania i wysiadania z pojazdów oraz w celu poprawy bezpieczeństwa.

Do tej pory przystanki wiedeńskie powstały już na ul. Gwarnej oraz Strzeleckiej (przystanki „Łąkowa” oraz „ Plac Wiosny Ludów”).

 

Informacje dla kierowców:

Jak informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie, w związku z pracami  renowacyjnymi nawierzchni w ulicy Różanej, prowadzonymi przez Zarząd Dróg Miejskich, od 19 do 22 października obowiązywać będzie zmiana organizacji ruchu w rejonie zadania „Budowa przystanków wiedeńskich”.

W tych dniach, ruch kołowy w kierunku ulicy Królowej Jadwigi i dalej do centrum poprowadzony zostanie dwoma możliwymi wariantami:

1) Skrzyżowanie ulic Górna Wilda – Różana, dalej ulicami Żupańskiego, Wierzbięcice, Niedziałkowskiego do skrzyżowania z ulicą Górna Wilda.
2) Skrzyżowanie ulic Górna Wilda – Wierzbięcice, dalej ulicami Niedziałkowskiego do skrzyżowania z ulicą Górna Wilda.

Objazd w kierunku południowym zostanie bez zmian, to jest: skrzyżowanie ulic Górna Wilda – Dolna Wilda, dalej przez ulice Dolna Wilda i Czajczą.  Jako alternatywę proponowany jest przejazd również ulicą Wierzbięcice.

 

Więcej informacji, w tym schematy organizacji ruchu dostępne są na stronie internetowej  Poznańskich Inwestycji Miejskich