Linie nr 67, 98, 348, 911 i 247: zmiany z uwagi na remonty przejazdów kolejowych na ulicach Umultowskiej i Starołęckiej (15-17 lipca)

linie: 6

Z uwagi na wykonywanie remontów na przejazdach kolejowych na ulicach Umultowskiej i Starołęckiej zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu pięciu linii autobusowych: 67, 98, 348, 911 i 247. Zmiany będą obowiązywały od 15 do 17 lipca.
Prace przy przejeździe na ulicy Umultowskiej rozpoczną się w piątek – 15 lipca o godzinie 23.00 i potrwają do 17 lipca (do godz. 22.00). Z powodu remontu nie będzie możliwy dojazd ulicą Umultowską w kierunku osiedla Różany Potok i Kampusu UAM. Dlatego w dniach 16 i 17 lipca (sobota i niedziela) wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej i podmiejskiej.
Na liniach numer 67 i 911 zostaną wprowadzone zmiany tras, tak żeby wzmocnić transport publiczny w rejonie osiedla Różany Potok, zwłaszcza z uwagi na zawieszenie funkcjonowania linii nr 98. Natomiast autobusy linii nr 348 będą kursowały objazdem, ulicami: Szymanowskiego, Stróżyńskiego, Mateckiego, przez przejazd kolejowy na ulicy Morasko, a następnie ulicami: Morasko i Jaśkowiaka do Radojewa.

Zmiany-w-funcjonowaniu-linii-nr-67-348-911-247-remont-na-Umultowskiej-i-Starockiej.pdf
Poniżej przebieg zmienionych linii – tłustym drukiem wyróżniono zmiany tras:

Linia nr 98
Kursowanie zawieszone

Linia nr 67
RONDO ŚRÓDKA - Jana Pawła II - Wyszyńskiego - Garbary - Szelągowska - Naramowicka – Dzięgielowa – Os. Różany Potok – Dzięgielowa - Naramowicka – RADOJEWO

Linia nr 911
RONDO ŚRÓDKA - Jana Pawła II - Wyszyńskiego - Garbary - Szelągowska - Naramowicka – Dzięgielowa – Os. Różany Potok – Dzięgielowa - Naramowicka - Radojewo - Biedrusko/Poznańska - Biedrusko/Zjednoczenia - BIEDRUSKO PARK

Linia nr 348
OS. SOBIESKIEGO – Szeligowskiego - Szymanowskiego – Stróżyńskiego – Mateckiego – Morasko - Jaśkowiaka - Radojewo - Biedrusko/Poznańska - Biedrusko/Zjednoczenia - Promnice/Wojska Polskiego - Bolechowo-Os./Obornicka - Szlachęcin/ - M. Goślina/Kutrzeby - M. Goślina/Długa - M. Goślina/Poznańska - M. Goślina/Mostowa - M. Goślina/Kolejowa - M. Goślina/Rogozińska - Przebędowo/ - PRZEBĘDOWO PĘTLA

Wyłączone z użytkowania zostaną przystanki: Os. Batorego II na ulicy Umultowskiej, Kampus UAM Morasko, Instytut Fizyki i Dzięgielowa.

Prace remontowe na przejeździe kolejowym na ulicy Starołęckiej uniemożliwią dojazd powyższą ulicą do Dworca Starołęka. Od piątku - 15 lipca (od godz. 19.00) do niedzieli - 17 lipca (do godz. 24.00) będzie wytyczony objazd ulicami: Św. Antoniego, Minikowo, Baranowską, Golężycką i Forteczną do Starołęckiej. Wpłynie to na zmianę trasy autobusu nr 247, który przez tory kolejowe będzie przejeżdżać na ulicy Golężyckiej.

Linia nr 247
DWORZEC RATAJE - … - Starołęcka – Forteczna – Golężycka – Baranowska – Minikowo – Św. Antoniego – Starołęcka - … - PIOTROWO

Przepraszamy pasażerów za niedogodności wynikające ze zmian.
Okresowe bilety trasowane obowiązują na zmienionych odcinkach tras.