Korzystaj online z konta PEKA

Jubileuszowe Forum Organizatorów Transportu: 10 lat współpracy na rzecz rozwoju publicznego transportu zbiorowego w Polsce

Spotkanie w ramach FOT w Warszawie

27 marca w Warszawie odbyło się jubileuszowe spotkanie Forum Organizatorów Transportu, podsumowujące dekadę współpracy na rzecz rozwoju transportu publicznego w Polsce. Zainicjowali ją w 2015 roku przedstawiciele Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie oraz Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach.

Od początku aktywnie uczestniczymy w różnorodnych działaniach, przyczyniając się do wymiany doświadczeń oraz wypracowywania najlepszych rozwiązań w zakresie organizacji i zarządzania publicznym transportem zbiorowym. Podkreślając niezmiennie wysokie zaangażowanie ZTM Poznań w działalność FOT na przestrzeni lat, w wydarzeniu wzięli udział dyrektor Jan Gosiewski oraz poprzedni dyrektor Piotr Snuszka, który był jednym z pomysłodawców utworzenia Forum.

Jan Gosiewski dyrektor ZTM Poznań

Podczas spotkania uczestnicy podpisali odnowione porozumienie o współpracy, deklarując dążenie do wspólnego stanowiska w sprawach związanych z funkcjonowaniem, organizowaniem oraz zarządzaniem publicznym transportem zbiorowym, w celu podnoszenia standardów, kreowania pozytywnego wizerunku oraz promowania publicznego transportu zbiorowego. Jednocześnie do grona FOT dołączył Międzygminny Związek Komunikacyjny z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju. Podjęto również kolejne działania w związku z rosnącą liczbą ataków i aktów agresji wobec kontrolerów biletowych w całej Polsce – wystosowano apel do Ministerstwo Infrastruktury o zwiększenie ochrony prawnej tej grupy.