Promocje biletowe

W taryfie biletowej ZTM Poznań znajdują się interesujące oferty promocyjne, dzięki którym można w weekendy korzystać z przejazdów taniej. Wybierając się w podróż komunikacją zbiorową warto wybrać coś dla siebie. Oferta promocyjna wiąże się z normalnymi i Metropolitalnymi biletami okresowymi oraz krotkookresowymi biletami dobowym (24h). Jest ona skierowana do turystów, rodzin z dziećmi oraz indywidualnych pasażerów. Poniżej przedstawiamy szczegóły oferty promocyjnej wraz z przykładami i korzyściami. Oferta obowiązuje od 1.10.2021r.

Oferta weekend 24 h

Bilet 24-godzinny - skasuj raz, korzystaj przez cały weekend! Jednorazowy krótkookresowy bilet 24-godzinny skasowany od godziny 20:00 w piątek do godziny 24:00 w sobotę obowiązuje do godziny 24:00 w niedzielę.

Przykład 1: Marek. Z transportu publicznego korzysta okazjonalnie. Tym razem uznał, że przejazdy tramwajem i autobusem będą dla niego najkorzystniejsze. W piątek po godz. 20:00 wybiera się do kina. W sobotę umówił się na Śródce ze znajomymi, a po południu jedzie do parku Sołackiego. W niedzielę natomiast zaplanował wizytę w Botaniku. Kasując w piątek po godz. 20:00 jeden bilet 24-godzinny na strefę A w cenie 15 zł, może na wszystkie powyższe wydarzenia pojechać tramwajem i autobusem. Bilet jest ważny do godz. 24:00 w niedzielę.

Przykład 2: Ryszard. Mieszka w Kłodzku, ale postanowił się wybrać do Poznania  w celach turystycznych oraz z wizytą do rodziny. Przyjeżdża pociągiem w piątek około godz. 21:00, a powrotną podróż ma zaplanowaną także pociągiem w niedzielę około 22:00. Kasując w piątek po godz. 20:00 jeden bilet 24-godzinny na strefę A w cenie 15 zł, może do godz. 24:00 w niedzielę korzystać z przejazdów tramwajami i autobusami wykonując nieograniczoną liczbę podróży.

Korzyści oferty weekend 24 h: promocja Weekend 24 h to najkorzystniejsza opcja zarówno dla Marka, jak i Ryszarda. Wybierając jednorazowe bilety czasowe (w zależności od długości podróży: 15-minutowy w cenie 4 zł, 45-minutowy w cenie 6 zł lub 90-minutowy w cenie 8 zł) Marek i Ryszard z pewnością zapłaciłby za przejazdy więcej. Ponadto korzystanie z biletu 24h jest wygodne. Wystarczy raz skasować i mieć go podczas podróży.

Oferta 24 h dla rodziny

Dwa normalne bilety 24-godzinne skasowane o tej samej godzinie upoważniają do przejazdu 2 osoby dorosłe i do 3 dzieci w wieku do 18 lat, lub – w przypadku rodzin wielodzietnych – 2 osoby  dorosłe i dowolną liczbę dzieci pod warunkiem posiadania przez podróżujących Kart Rodziny Dużej.

Przykład: Mariusz i Dorota Kowalscy mają trójkę dzieci. Chcą się wybrać we wtorek po południu do kina, a w środę przed południem mają także zaplanowane wyjście do ogrodu zoologicznego nad Maltą. Uznali, że przejazdy tramwajem i autobusem będą dla nich zdecydowanie najkorzystniejsze. Kasując jednocześnie dwa jednorazowe bilety normalne 24-godzinne, Kowalscy mogą podróżować z dziećmi na liniach ZTM bez ograniczeń w ciągu 24 godzin od skasowania dwóch normalnych biletów 24-godzinnych.

Korzyści z oferty 24 h dla rodziny: skorzystanie z promocji 24 h dla rodziny, czyli jednoczesne skasowanie dwóch normalnych biletów 24h na strefę A w cenie 30 zł (1 bilet kosztuje - 15 zł) jest najlepszą opcją dla Kowalskich. Mogą oni wybrać jednorazowe bilety czasowe (w zależności od długości podróży: 15-minutowy w cenie 4 zł, 45-minutowy w cenie 6 zł lub 90-minutowy w cenie 8 zł plus odpowiednio tańsze bilety ulgowe dla dzieci), ale z pewnością zapłaciliby za przejazdy więcej, niż korzystając z promocji 24 h dla rodziny. Ponadto korzystanie z biletów 24h jest wygodne. Wystarczy raz skasować i mieć je podczas podróży.

Oferta weekend 24 h + oferta 24 h dla rodziny

Korzystaj podwójnie! Połączenie promocji dla biletów 24-godzinnych. Dwa jednocześnie skasowane bilety normalne 24-godzinne od godziny 20:00 w piątek do godziny 24:00 w sobotę, upoważniają przez cały weekend (do godziny 24:00 w niedzielę) do przejazdu 2 osoby dorosłe i do 3 dzieci w wieku do 18 lat, lub – w przypadku rodzin wielodzietnych – 2 osoby dorosłe i dowolną liczbę dzieci pod warunkiem posiadania przez podróżujących Kart Rodziny Dużej.

Przykład: Marek i Anna Nowakowie Mieszkają w Pile. Mają trójkę dzieci: 10-letniego Piotra, 12-letniego Pawła i 15-letnią Małgosię. Przyjeżdżają na weekend do Poznania. Uznali, że wybierając się w wiele miejsc w sobotę i niedzielę, przejazdy tramwajem i autobusem będą dla nich najkorzystniejsze. W sobotę wybierają się z dziećmi nad Maltę, a po południu chcą pojechać w odwiedziny do rodziny na Górczyn. W niedzielę natomiast postanowili wybrać się na Ostrów Tumski i do Bramy Poznania. Korzystając z promocji Weekend 24 h + Rodzina 24 h, czyli kasując jednocześnie dwa jednorazowe bilety normalne 24-godzinne po godz. 20:00 w piątek (do godz. 24:00 w sobotę) Nowakowie mogą podróżować z dziećmi na liniach ZTM bez ograniczeń aż do godz. 24:00 w niedzielę. Bilety uprawniają do przejazdów zarówno dwoje rodziców, jak i trójkę ich dzieci.

Korzyści połączenia oferty weekend 24 h i oferty 24 h dla rodziny: promocja oferta weekend 24 h + oferta 24 h dla rodziny to najlepsza opcja dla Nowaków. Mogą oni kasować jednorazowe bilety czasowe (w zależności od długości podróży: 15-minutowy w cenie 4 zł, 45-minutowy w cenie 6 zł lub 90-minutowy w cenie 8 zł plus odpowiednio tańsze bilety ulgowe dla dzieci), ale z pewnością zapłaciliby za przejazdy więcej, niż korzystając z promocji oferta weekend 24 h + oferta 24 h dla rodziny. Ponadto korzystanie z biletu 24h jest wygodne. Wystarczy raz skasować i mieć je podczas podróży.

Oferta weekend 1+1 (właściciel może zabrać na swój bilet normalny lub Metropolitalny na sieć jedną osobę gratis)

Masz normalny lub Metropolitalny bilet na sieć? W weekendy oraz święta osoba towarzysząca pojedzie z Tobą za darmo. Od godziny 20:00 w piątek do godziny 24:00 w niedzielę oraz w dni świąteczne z posiadaczem ważnego normalnego lub Metropolitalnego biletu imiennego na sieć może bezpłatnie podróżować jedna osoba towarzysząca, która wykonuje podróż wspólnie z posiadaczem biletu. Podróż odbywa się w granicach strefy biletowej, w której ważny jest bilet.

Przykład: Piotr posiada Bilet Metropolitalny na strefę A, czyli Poznań. W piątek wieczorem przyjeżdża do niego pociągiem w odwiedziny koleżanka Marta i zostaje na cały weekend. Razem ze znajomymi będą dużo podróżować po Poznaniu. Piotr, jako posiadacz Biletu Metropolitalnego korzysta z promocji Weekend 1+1, dlatego Marta, jeżdżąc tramwajami i autobusami razem z Piotrem, nie musi się w ogóle martwić o bilety.

Korzyści oferty weekend 1+1: Marta, dzięki promocji Weekend 1+1 może razem z Piotrem korzystać z przejazdów na liniach ZTM bezpłatnie.  

Informacji o promocjach biletowych udzielają także konsultanci infolinii Poznań Kontakt

61 646 33 44 POZnan Kontakt