3. Generacja

Poznański Rower Miejski 3. generacji to system stacyjny. Rowery można wypożyczać i zwracać w stojakach na stacjach PRM 3G po zarejestrowaniu się w systemie, mając na koncie klienta co najmniej 20 zł.

Aby wypożyczyć rower

Stacja PRM na Górczynie (w tle autobus miejski)Podejdź do terminala, naciśnij „Wypożycz”, podaj numer telefonu komórkowego oraz PIN i postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Rower PRM 3G można wypożyczyć także poprzez aplikację mobilną lub kontakt z BOK.

Rower, który wybrałeś zostanie zwolniony automatycznie. Jeżeli jest zabezpieczony linką – odblokuj go za pomocą otrzymanego kodu do zamka szyfrowego.

Na jedno konto wypożyczysz jednocześnie maksymalnie 4 rowery. Dla każdego roweru system osobno nalicza czas wypożyczenia, dlatego nie musisz oddawać wszystkich w tym samym momencie. Obowiązkiem Klienta jest upewnienie się przed jazdą, że rower jest zdatny do użytku. Wypożyczenie rozpoczyna się w chwili zwolnienia roweru z elektrozamka.

Aby zwrócić rower miejski 3. generacji

nie musisz nawet podchodzić do terminala. Wystarczy, że wprowadzisz rower do elektrozamka. Sygnał dźwiękowy potwierdzi prawidłowy zwrot.

Jeśli na stacji nie ma wolnego miejsca, przypnij rower zamkiem szyfrowym do ucha wybranego stojaka lub innego roweru i przetasuj cyfry. W takim przypadku podejdź do terminala, przyciśnij „Zwrot” i postępuj zgodnie ze wskazówkami na wyświetlaczu (zwrot roweru może nastąpić również poprzez aplikację mobilną).

Uwaga! Miejskie rowerki dziecięce wypożycza się i zwraca w ten sam sposób, co standardowe Poznańskie Rowery Miejskie. Taki sam jest cennik. Jedyna różnica polega na tym, że rowery dla dzieci mogą być wypożyczane i oddawane tylko w lokalizacjach: Malta Ski, Termy Maltańskie i Rondo Śródka.

Ponadto rowery miejskie dla dzieci nie są wyposażone w linkę zabezpieczającą, więc w przypadku braku możliwości zwrotu do elektrozamka należy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta.

 Warto przeczytać: Luboński Rower Miejski kompatybilny z PRM 3G

Cennik promocyjny PEKA

(dla użytkowników, którzy identyfikują się w systemie PRM poprzez kartę PEKA lub aplikację PRM, a w momencie wypożyczenia posiadają ważny bilet okresowy na karcie PEKA)

Cennik promocyjny dla roweru PRM 3G: dziecięcy 4+, dziecięcy 6+, standardowy, standardowy z fotelikiem dziecięcym

 

 

Opłata za wypożyczenie

 

 

 

 

Przedział czasowy

Wartość brutto

od 1. do 30. minuty

bez opłat

od 31. do 60. minuty

1 zł/godz.

od 61. do 120 minuty

2 zł/godz.

każda kolejna rozpoczęta godzina

4 zł/godz.

 Kliknij w link i sprawdź kroku po kroku jak korzystać z preferencyjnego cennika

Cennik standardowy - wybrane propozycje

Cennik standardowy dla roweru PRM 3G: dziecięcy 4+, dziecięcy 6+, standardowy, standardowy z fotelikiem dziecięcym

 

 

Opłata za wypożyczenie

 

 

 

 

Przedział czasowy

Wartość brutto

od 1. do 30. minuty

1 zł

od 31. do 60. minuty

2 zł/godz.

od 61. do 120 minuty

4 zł/godz.

każda kolejna rozpoczęta godzina

4 zł/godz.

Opłata za przekroczenie 12 godzin wypożyczenia

500 zł

 

Taryfa promocyjna

Z promocyjnej taryfy może skorzystać każdy użytkownik identyfikujący się przy terminalu/komputerze pokładowym za pomocą imiennej karty PEKA lub aplikację PRM i posiadający zapisany na karcie PEKA oraz ważny w momencie wypożyczenia roweru dowolny bilet okresowy (na trasę lub sieć) niezależnie od strefy, w której ten bilet obowiązuje.

Ulga dotyczy tylko pierwszego wynajmowanego roweru. Opłata za drugi i kolejny rower wynajmowany w tym samym czasie jest naliczana według standardowego taryfikatora.

Podstawą jest aktywne konto użytkownika Poznańskiego Roweru Miejskiego. Kiedy mamy już za sobą rejestrację i aktywację konta, integrujemy z nim kartę PEKA. W tym celu podchodzimy do stacji i przykładamy kartę PEKA do terminala, a następnie podajemy nasze dane logowania do systemu PRM. Nastąpi sparowanie karty z kontem w systemie PRM.

Dane logowania podajemy tylko przy pierwszym przyłożeniu karty PEKA do terminala. Od tego momentu taryfa ulgowa będzie dostępna za każdym razem, kiedy będziemy logować się przy terminalu za pomocą karty PEKA, na której zapisany będzie ważny bilet, uprawniający do zniżki.

Uwaga! Aby skorzystać z ulgowego taryfikatora, należy logować się przy stacji za pomocą karty PEKA z ważnym biletem przed każdym wypożyczeniem. Zniżka nie obowiązuje podczas wynajmu poprzez aplikację czy Biuro Obsługi Klienta. Samo zintegrowanie karty z kontem rowerzysty miejskiego nie wystarczy – zawsze trzeba pamiętać o zalogowaniu się za pomocą karty.

Kliknij w link i sprawdź kroku po kroku jak korzystać z preferencyjnego cennika

Szczegółowe informacje: poznanskirower.pl