Doładowanie karty PEKA na okaziciela bez logowania

doladowanie karty PEKA w internecie transfer e biletu 5

Ułatwienie dla korzystających z karty PEKA na okaziciela - doładowanie tPortmonetki bez konieczności logowania

tPortmonetkę na karcie PEKA na okaziciela można doładować bez konieczności logowania poprzez konto użytkownika PEKA.

Wystarczy wejść na konto użytkownika PEKA - w zakładkę „Twoje Konto” lub „Zaloguj” i kliknąć w znajdujący się u dołu strony pomarańczowy pasek Doładuj tPortmonetkę. Następnie wpisujemy 10 cyfrowy kod UID znajdujący się na rewersie karty PEKA na okaziciela i przepisujemy kod zabezpieczający z obrazka. Po kliknięciu przycisku "Przejdź dalej", kolejnym krokiem jest wpisanie 4 ostatnich cyfr z numeru UID karty, podanie kwoty doładowania oraz adresu e-mail, na który przyjdzie potwierdzenie transakcji.

W tym momencie można również zaznaczyć chęć otrzymania faktury VAT. Po zaznaczeniu tego pola pojawią się dalsze instrukcje. W oknie podsumowania, należy potwierdzić zapoznanie się z regulaminem internetowej sprzedaży biletów. Na sam koniec należy potwierdzić transakcję, a po jej kliknięciu i weryfikacji wprowadzonych danych system przeniesie użytkownika do strony gdzie należy dokonać wyboru formy płatności i zapłacić.

Aktywacja doładowania wykonanego bez konieczności logowania

Po około 2 godzinach od dokonania płatności możemy aktywować nasze doładowanie tPortmonetki w jednym z  czytników PEKA znajdujących się w autobusach i tramwajach lub Punktach Obsługi Klienta ZTM. Czas ten jest potrzebny, żeby informacja o naszym zakupie została skutecznie przekazana do czytników w setkach poruszających się po aglomeracji autobusów i tramwajów. Uwaga! Aktywacja jest warunkiem niezbędnym do korzystania ze środków na tPortmonetce doładowanych przez Internet. Bez aktywacji narażamy się na ryzyko otrzymania opłaty dodatkowej za jazdę bez ważnego biletu.

Jak aktywować doładowanie tPortmonetki wykonane poprzez konto użytkownika PEKA?
1. Na wyświetlaczu czytnika PEKA wybieramy przycisk „transfer e-biletu"

doladowanie karty PEKA w internecie transfer e biletu2

Powyżej fragment wyświetlacza czytnika PEKA w pojeździe z przyciskiem "Transfer e-biletu" , który należy dotknąć przed aktywowaniem doładowania tPortmonetki wykonanego przez Internet.

2. Wkładamy kartę PEKA do szarej kieszonki czytnika PEKA, a po chwili wyświetli się komunikat  potwierdzający nasz zakup.

doladowanie karty PEKA w internecie transfer e biletu 3

Powyżej widok czytnika PEKA w pojeździe z szarą kieszonką, do której należy wsunąć naszą kartę PEKA w celu zakończenia aktywacji doładowania tPortmonetki wykonanego przez Internet.

doladowanie karty PEKA w internecie transfer e biletu 4

Powyżej widok fragmentu wyświetlacza czytnika PEKA w pojeździe z wyświetlonym komunikatem potwierdzającym poprawne wykonanie aktywacji doładowania. 

Uwaga! Ze względu na możliwość debetowania tPortmonetki, zwrot karty PEKA na okaziciela jest możliwy wyłącznie w Punktach Obsługi Klienta ZTM Poznań.