Limitowane edycje kart PEKA na okaziciela [GALERIA]

Opublikowano: 12/12/2018
Limitowane edycje kart PEKA na okaziciela [GALERIA]

Z myślą o turystach i mieszkańcach, którzy okazjonalnie korzystają z transportu publicznego i chcą mieć wyjątkową oraz użyteczną pamiątkę, Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu co pewien czas przygotowuje limitowane serie kart PEKA na okaziciela. Dotychczasowe karty kolekcjonerskie ściśle dotyczyły Poznania i wydarzeń istotnych dla Miasta i Polski. Zachęcamy do ich obejrzenia!

Poznańska Elektroniczna Karta Aglomeracyjna na okaziciela umożliwia doładowanie tPortmonetki służącej do opłacenia przejazdów jednorazowych. Karty PEKA na okaziciela (zarówno w wersji normalnej, jak i limitowanej) kosztują 27 zł, z czego 15 zł klient może wykorzystać na przejazdy z tPortmonetki, a 12 zł stanowi zwrotna kaucja.

Karty można kupić w Punktach Obsługi Klienta ZTM i również w nich jest możliwy zwrot.

Do każdej karty jest dołączany pakiet informacji dotyczący sposobu doładowania i zwrotu karty oraz unikalny login i hasło w celu umożliwienia zakupu doładowania tPortmonetki przez Internet. Login i hasło są ważne w ciągu 24 godzin od chwili otrzymania. Jeśli w tym terminie nie uda się zalogować do systemu, należy udać się do najbliższego Punktu Obsługi Klientów ZTM w celu uzyskania kolejnych danych.

Całkowicie wyjątkowe są karty produkowane dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – są wydawane w krótkich seriach, nie są dostępne w sprzedaży (można je zdobyć jedynie podczas licytacji w czasie kolejnych finałów WOŚP)