Strefy taryfowe

Poniżej znajdują się mapy, przedstawiające strefy taryfowe w transporcie publicznym organizowanym przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu. Zielonym kolorem oznaczono strefę A, czerwonym - strefę B, żółtym - strefę C, a niebieskim - strefę D. Pod mapami znajduje się lista miejscowości, przez które przebiegają linie komunikacyjne organizowane przez ZTM.

Podział na strefy jest istotny dla posiadaczy biletów okresowych (zobacz cennik biletów), w przypadku biletów jednorazowych czasowych oraz opłat z tPortmonetki nie obowiązuje podział na strefy taryfowe.

Strefy taryfowe ZTM Poznań obowiązujące od 1 lipca 2020r.

Zyrafa 2021.01.01 2021.09.29

 

Kliknij w obrazek i pobierz plik ze strefami taryfowymi ZTM Poznań obowiązującymi od 1 lipca 2020r.

Strefy Taryfowe 2020.01.01 2021.09.29

Strefa A

obejmuje obszar miasta Poznania (z wyjątkiem przystanku Poznań-Wielkie)

Strefa B

obejmuje następujące miejscowości:
1) Babki (gm. Mosina);
2) Baranowo (gm. Tarnowo Podgórne);
3) Biedrusko (gm. Suchy Las);
4) Bogucin (gm. Swarzędz);
5) Borówiec (gm. Kórnik);
6) Bylin (gm. Kleszczewo);
7) Bytkowo (gm. Rokietnica);
8) Cerekwica (gm. Rokietnica);
9) Chyby (gm. Tarnowo Podgórne);
10) Czapury (gm. Mosina);
11) Czerwonak (gm. Czerwonak);
12) Dachowa (gm. Kórnik);
13) Dalekie (gm. Rokietnica);
14) Daszewice (gm. Mosina);
15) Gądki (gm. Kórnik);
16) Gowarzewo (gm. Kleszczewo)
17) Janikowo (gm. Swarzędz);
18) Jaryszki (gm. Kórnik);
19) Jelonek (gm. Suchy Las);
20) Kamionki (gm. Kórnik);
21) Kicin (gm. Czerwonak);
22) Kiekrz (gm. Rokietnica);
23) Kleszczewo (gm. Kleszczewo);
24) Kobylniki (gm. Rokietnica);
25) Komorniki (gm. Kleszczewo);
26) Komorniki (gm. Komorniki);
27) Koninko (gm. Kórnik);
28) Koziegłowy (gm. Czerwonak);
29) Krzyszkowo (gm. Rokietnica);
30) Luboń (m. Luboń);
31) Łęczyca (gm. Komorniki);
32) Mrowino (gm. Rokietnica);
33) Nagradowice (gm. Kleszczewo)
34) Napachanie (gm. Rokietnica);
35) Pawłowice (gm. Rokietnica);
36) Plewiska (gm. Komorniki);
37) Poznań-Wielkie (m. Poznań)
38) Przeźmierowo (gm. Tarnowo Podgórne);
39) Przybroda (gm. Rokietnica);
40) Robakowo (gm. Kórnik);
41) Rokietnica (gm. Rokietnica);
42) Rogierówko (gm. Rokietnica);
43) Rostworowo (gm. Rokietnica);
44) Skórzewo (gm. Dopiewo);
45) Sobota (gm. Rokietnica);
46) Starzyny (gm. Rokietnica);
47) Suchy Las (gm. Suchy Las);
48) Swadzim (gm. Tarnowo Podgórne);
49) Swarzędz (gm. Swarzędz);
50) Szczytniki (gm. Kórnik);
51) Szewce (gm. Kleszczewo);
52) Świątniczki (gm. Kórnik);
53) Tanibórz (gm. Kleszczewo);
54) Trzek (gm. Kostrzyn);
55) Tulce (gm. Kleszczewo);
56) Wiórek (gm. Mosina);
57) Wiry (gm. Komorniki);
58) Wysogotowo (gm. Tarnowo Podgórne);
59) Zalasewo (gm. Swarzędz);
60) Złotkowo (gm. Suchy Las);
61) Złotniki (gm. Suchy Las);
62) Żerniki (gm. Kórnik);
63) Żydowo (gm. Rokietnica).

Strefa C

obejmuje następujące miejscowości:
1) Annowo (gm. Czerwonak);
2) Batorowo (gm. Tarnowo Podgórne);
3) Biernatki (gm. Kórnik);
4) Błażejewko (gm. Kórnik);
5) Błażejewo (gm. Kórnik);
6) Bolechowo (gm. Czerwonak);
7) Bolechowo-Osiedle (gm. Czerwonak);
8) Bolechówko (gm. Czerwonak);
9) Brzezno (gm. Kaźmierz);
10) Bytyń (gm. Kaźmierz);
11) Ceradz Dolny (gm. Duszniki);
12) Ceradz Kościelny (gm. Tarnowo Podgórne);
13) Chludowo (gm. Suchy Las);
14) Chomęcice (gm. Komorniki);
15) Dąbrowa (gm. Dopiewo);
16) Dąbrówka (gm. Dopiewo);
17) Dębogóra (gm. Czerwonak);
18) Dopiewiec (gm. Dopiewo);
19) Dopiewo (gm. Dopiewo);
20) Dziećmierowo (gm. Kórnik);
21) Gaj Wielki (gm. Kaźmierz);
22) Głuchowo (gm. Komorniki);
23) Golęczewo (gm. Suchy Las);
24) Gołuski (gm. Dopiewo);
25) Góra (gm. Tarnowo Podgórne);
26) Grzebienisko (gm. Duszniki);
27) Jankowice (gm. Tarnowo Podgórne);
28) Karłowice (gm. Swarzędz);
29) Kaźmierz (gm. Kaźmierz);
30) Kliny (gm. Czerwonak);
31) Kokoszczyn (gm. Tarnowo Podgórne);
32) Konarzewo (gm. Dopiewo);
33) Kórnik (gm. Kórnik);
34) Lisówki (gm. Dopiewo);
35) Lusowo (gm. Tarnowo Podgórne);
36) Lusówko (gm. Tarnowo Podgórne);
37) Mielno (gm. Czerwonak);
38) Miękowo (gm. Czerwonak);
39) Młodasko (gm. Kaźmierz);
40) Mosina (gm. Mosina);
41) Murowana Goślina (gm. Murowana Goślina);
42) Otowo (gm. Tarnowo Podgórne);
43) Owińska (gm. Czerwonak);
44) Palędzie (gm. Dopiewo);
45) Piersko (gm. Kaźmierz);
46) Potasze (gm. Czerwonak);
47) Promnice (gm. Czerwonak);
48) Prusinowo (gm. Kórnik);
49) Przebędowo (gm. Murowana Goślina);
50) Przecław (gm. Szamotuły);
51) Puszczykowo (m. Puszczykowo);
52) Rosnowo (gm. Komorniki);
53) Rosnówko (gm. Komorniki);
54) Rumianek (gm. Tarnowo Podgórne);
55) Sady (gm. Tarnowo Podgórne);
56) Sierosław (gm. Tarnowo Podgórne);
57) Skrzynki (gm. Kórnik);
58) Szczodrzykowo (gm. Kórnik);
59) Szlachęcin (gm. Czerwonak);
60) Szreniawa (gm. Komorniki);
61) Tarnowo Podgórne (gm. Tarnowo Podgórne);
62) Trzaskowo (gm. Czerwonak);
63) Tuczno (gm. Pobiedziska);
64) Walerianowo (gm. Komorniki);
65) Wierzonka (gm. Swarzędz);
66) Witkowice (gm. Kaźmierz);
67) Zakrzewo (gm. Dopiewo);
68) Zielątkowo (gm. Suchy Las).

Strefa D

obejmuje następujące miejscowości:
1) Jeziory Małe (gm. Zaniemyśl);
2) Jeziory Wielkie (gm. Zaniemyśl);
3) Łękno (gm. Zaniemyśl);
4) Zaniemyśl (gm. Zaniemyśl).

Jak opłacić podróż poza strefą, na którą posiadamy bilet okresowy?

W celu opłacenia przejazdu poza strefą, na którą posiadamy bilet okresowy, można skorzystać z tPortmonetki na karcie PEKA lub jednorazowego biletu czasowego (należy skorzystać z "przycisku" +ABC na czytniku kart PEKA w pojeździe).