Inauguracja autobusowej linii turystycznej nr 200. Ikarusy wyjadą na trasę w sobotę o godz. 21.00

Opublikowano: 23/05/2019
Inauguracja autobusowej linii turystycznej nr 200. Ikarusy wyjadą na trasę w sobotę o godz. 21.00

W sobotę, 25 maja br., zainauguruje funkcjonowanie autobusowa, nocna linia turystyczna nr 200. O godz. 21.00 z przystanku Zeylanda wyruszą na trasę dwa pojazdy – Ikarus 260 oraz Ikarus 280. Zachęcamy do udziału w tej wyjątkowej przejażdżce!

Jak już informowaliśmy, w sezonie 2019 oprócz tradycyjnych już, nocnych przejażdżek historyczną bimbą, w wybrane dni będą organizowane późnowieczorne kursy dawnymi autobusami! Pierwszy z takich kursów odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 maja.

- To kurs szczególny. Jest związany ze zdobyciem przez autobus MPK Poznań pierwszego miejsca w kategorii najpiękniejszego autobusu na ubiegłotygodniowym zjeździe ikarusów w Cottbus – zwracają uwagę członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych.

Delegacja złożona z przedstawicieli MPK Poznań i KMPS reprezentowała Poznań na 6. Międzynarodowym Zlocie Ikarusów, który miał miejsce w minioną sobotę. Autobus należący do MPK Poznań Sp. z o.o., zabytkowy Ikarus 260.04 nr taborowy 1735 zdobył uznanie publiczności, uzyskując tytuł najpiękniejszego spośród innych zabytkowych autobusów z Czech, Węgier i Niemiec.

Na inauguracyjnym kursie pasażerom będą towarzyszyli przewodnicy miejscy, którzy podczas podróży opowiedzą o historii Poznania.

Start: godz. 21.00, przystanek Zeylanda (przy Starym Zoo na ul. Zwierzynieckiej)

 

Bilety na przejazd - według taryfy linii turystycznych - można będzie kupić na miejscu, za gotówkę. W trakcie przejazdu planowana jest przerwa na wykonanie pamiątkowego zdjęcia.

 

Obok – zdjęcie najpiękniejszego Ikarusa (autor: Krzysztof Dostatni, KMPS)

 

Szczegółowe informacje na temat linii turystycznych (schemat tras, cennik) dostępne są w zakładce Komunikacja

Warto zajrzeć na profil Poznańskie Linie Turystyczne 0 i 100 na Facebooku