Kolejne stojaki rowerowe przy przystankach komunikacji miejskiej

Opublikowano: 11/02/2020
Kolejne stojaki rowerowe przy przystankach komunikacji miejskiej

Zarząd Transportu Miejskiego nieustannie promuje łączenie różnych środków transportu i korzystanie w trakcie jednej podróży zarówno z roweru, jak i komunikacji zbiorowej. Chcąc ułatwić zmianę środków transportu na zlecenie ZTM po raz kolejny rozbudowano parkingi rowerowe. Tym razem pojawią się 33 stojaki w 4 lokalizacjach. Zachęcamy do korzystania z tego udogodnienia.

Miasto Poznań zachęca do łączenia różnych ekologicznych środków transportu np. roweru i tramwaju czy autobusu. Z myślą o osobach, które korzystają z własnych rowerów, na zlecenie ZTM w minionych latach stojaki rowerowe zostały zamontowane w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych – pojawiły się one na m.in.: Junikowie, Górczynie, Miłostowie, Garbarach, przy pętlach Piątkowska i Książęca, przy zbiegu ulic Grunwaldzkiej i Cmentarnej oraz na przystankach przy trasie PST.

Z myślą o osobach dojeżdżających na przystanki własnymi rowerami ZTM kontynuuje rozbudowę. Tym razem do około 320 stojaków rowerowych rozmieszczonych w różnych częściach miasta dołączyły właśnie 4 nowe, ważne lokalizacje z 33 stojakami rowerowymi.

Mieszczą się one przy:

  1. Pętli Zawady – 12 stojaków,
  2. Dworcu Śródka – 6 stojaków,
  3. Dworcu Górczyn – 10 stojaków
  4. Pętli Miłostowo - 5 stojaków

 Dodatkowo na pętli Miłostowo postawiono samoobsługową stację naprawy rowerów, która został wyposażona w takie narzędzia jak: wkrętaki (krzyżowy i płaski),  klucz nastawny, zestaw kluczy imbusowych w rękojeści, łyżki do opon oraz pompkę z adapterem na wszystkie zawory. Służy ona przede wszystkim tym rowerzystom, którzy nie posiadają własnych narzędzi albo których awaria zaskoczyła w trakcie podróży.