Konkurs na najlepszego kierowcę autobusu. Do rywalizacji staną nie tylko pracownicy MPK Poznań, ale również przewoźników gminnych

Opublikowano: 25/04/2018
Konkurs na najlepszego kierowcę autobusu. Do rywalizacji staną nie tylko pracownicy MPK Poznań, ale również przewoźników gminnych

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się nie tylko konkurs na najlepszego kierowcę MPK Poznań, ale także na najlepszego kierowcę Przewoźników Podmiejskich i Aglomeracji Poznańskiej! Finał: w sobotę, 16 czerwca, w zajezdni Franowo. Serdecznie zapraszamy!

Zaproszenie do rywalizacji o tytuł najlepszego kierowcy przyjęło dziewięć gmin ościennych – informuje MPK Poznań.

Finał konkursu odbędzie się w dniu 16 czerwca br. na terenie Zajezdni Franowo. Weźmie w nim udział 9 kierowców wyłonionych w ramach eliminacji wewnętrznych MPK Poznań oraz 9 kierowców reprezentujących przewoźników podmiejskich (po jednym kierowcy każdego przewoźnika podmiejskiego). Będą walczyć o tytuły:

  • Kierowca roku 2018 Aglomeracji Poznańskiej
  • Kierowca roku 2018 MPK Poznań Sp. z o.o.
  • Kierowca roku 2018 Przewoźników Podmiejskich

Serdecznie zapraszamy na finał do zajezdni tramwajowej na poznańskim Franowie.

- W sobotę 16 czerwca o godz. 14.00 otwieramy bramy dla wszystkich gości, a zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, bo finałowi konkursu będzie towarzyszył wielki, rodzinny festyn – informuje MPK Poznań.

Festyn w zajezdni potrwa do godz. 17.00, ale już ok. godz. 14.30-15.00 znane będą wyniki konkursu kierowców.

Wcześniej, podczas finału, kierowcy będą się wykazywać umiejętnościami teoretycznymi i praktycznymi. Ocenie na placu manewrowym będzie podlegać: płynność jazdy, precyzja w sterowaniu pojazdem, profesjonalizm w obsłudze pasażerów, umiejętność reagowania w nietypowych  sytuacjach oraz udzielanie pierwszej pomocy medycznej. - Niewątpliwie jedną z najciekawszych konkurencji będą scenki z udziałem „kontrowersyjnych” pasażerów – informuje MPK Poznań.

Jeszcze raz zapraszamy do zajezdni na Franowie.

 


MPK informuje osoby chcące przyjechać na festyn samochodem informujemy, iż nie będzie możliwości wjazdu pojazdem na teren zajezdni.