Montaż nowych stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego

Montaż nowych stacji Poznańskiego Roweru Miejskiego

Trwa montaż pięciu nowych stacji roweru miejskiego. Użytkownicy PRM będą mogli korzystać z nich od początku przyszłorocznego sezonu.

Zgodnie z zapowiedziami, w Poznaniu rozpoczął się montaż pięciu nowych stacji roweru miejskiego. Użytkownicy PRM będą mogli korzystać z nich od początku przyszłorocznego sezonu. To jednak nie koniec rozbudowy systemu.

Nowe stacje, z których będzie można korzystać od wiosny, znajdują się w następujących lokalizacjach:

 - Połabska (przy przystanku Połabska SAM, kierunek Lechicka)

 - Głogowska/Krauthofera

 - Rolna (pomiędzy Czwartaków i Partyzancką, przy przystanku w kierunku Wspólnej))

 - Rynek Wschodni (Główna, przy Harcerskiej)

 - al. Solidarności (PST, kierunek Sobieskiego)

 

 W przyszłym roku system powiększy się o kolejnych 21 stacji, w tym jedną, sfinansowaną przez radę osiedla.

 Jak podaje firma Nextbike Polska, która jest operatorem PRM, od uruchomienia systemu w połowie kwietnia 2012 roku 58 207 zarejestrowanych użytkowników dokonało już 670 959 wypożyczeń.

 Przypomnijmy, że w 2016 roku Poznański Rower Miejski rozrósł się z 37 stacji i ponad 440 rowerów do 61 stacji i 700 rowerów. Użytkownikom udostępniono rowery z fotelikami dla dzieci oraz – w stacjach w pobliżu Jeziora Maltańskiego – rowerki dla najmłodszych. Dla posiadaczy biletów okresowych na karcie PEKA udostępniono promocyjną taryfę.

 W październiku 2016 roku w Poznaniu uruchomiono pierwszą stację sponsorską, sfinansowaną przez partnera biznesowego firmy Nextbike Polska. Użytkownicy zyskali w ten sposób kolejne miejsce, w którym mogą  – na takich samych zasadach jak w systemie PRM - wypożyczyć lub zwrócić rower.