Pasażerowie mogą już korzystać z kolejnego biletomatu Mennicy

Opublikowano: 04/03/2021
Pasażerowie mogą już korzystać z kolejnego biletomatu Mennicy

Nowy biletomat stacjonarny Operatora Mennica zlokalizowany jest na przystanku autobusowym Kowalewicka w kierunku centrum, na osiedlu Fabianowo - Kotowo.

Biletomaty stacjonarne to bardzo istotny kanał dystrybucji biletów. Udział w sprzedaży biletów ZTM Poznań w automatach stacjonarnych stanowi około 35 % wartości ogólnej sprzedaży. Istotnymi elementami wpływającymi na ich atrakcyjność jest nieograniczona czasowo dostępność biletomatów  (24h/7 dni w tygodniu),  a także  prosta  i przyjazna procedura zakupu. Przypominamy, że biletomaty stacjonarne umożliwiają doładowywanie tPortmonetki i zakup biletów sieciowych lub przedłużenie ważności biletów trasowanych na karcie PEKA (wyłącznie biletów trasowanych na taką samą trasę i taki sam okres obowiązywania oraz tylko w momencie kiedy bilet trasowany jest jeszcze aktualny) oraz zakup papierowych biletów jednorazowych. Płatności można dokonywać monetami, banknotami oraz za pomocą kart płatniczych, w tym także zbliżeniowych. Automat umożliwia także sprawdzenie stanu karty PEKA.

Obecnie w sieci sprzedaży biletów ZTM funkcjonuje już 112 biletomatów stacjonarnych. Docelowo będą zamontowane 123 automaty, o kolejnych będziemy informować na bieżąco.