Poznański Rower Miejski już działa: pierwsze wypożyczenie odnotowano 23 minuty po północy

Opublikowano: 01/03/2019
Poznański Rower Miejski już działa: pierwsze wypożyczenie odnotowano 23 minuty po północy

Rozpoczął się kolejny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego. Pierwsze wypożyczenie zostało wykonane o godzinie 00.23 na stacji Factory Poznań. Użytkownik pojechał do stacji PRM Os. Sobieskiego. Podróż zajęła mu nieco ponad godzinę.

Zimowa przerwa została wykorzystana na dokładny przegląd i serwis sprzętu, a 1 marca rozpoczął się kolejny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego – na początek uruchomiony został  doskonale znany użytkownikom system 3. generacji.

Do dyspozycji mieszkańców oddanych zostało 113 stacji PRM  (w tym cztery tzw. sponsorskie) i  ok. 1200 rowerów. Do godziny 13.00 zanotowano ponad 630 wypożyczeń.

Na drugą połowę marca planowane jest uruchomienie systemu rowerów 4. generacji (bezstacyjnych), a to oznacza, że użytkownicy PRM będą mieli do dyspozycji dodatkowo 475 rowerów, w tym 30 elektrycznych

Przypominamy, że warunkiem korzystania z systemu jest rejestracja, akceptacja regulaminu oraz dokonanie opłaty inicjalnej i utrzymanie minimalnego stanu konta w wysokości 20 zł w momencie wypożyczenia (rejestracja i stan konta są wspólne dla systemów 3. i 4 generacji).

Użytkownicy, którzy mają już konto w systemie założone w poprzednich latach, mogą z niego korzystać. Powinni jednak pamiętać o konieczności jego uzupełnienia jego stanu do 20 złotych.

 

Warto przeczytać artykuły:

Najważniejsze zasady dotyczące systemu rowerów miejskich 4. Generacji

Powstają strefy parkowania rowerów 4. Generacji. Sprawdź ich lokalizacje!

 

Więcej informacji (także rejestracja do systemu PRM): poznanskirower.pl

Regulamin PRM