Rozpoczyna się budowa pętli tramwajowo-autobusowej przy ul. Unii Lubelskiej

Opublikowano: 23/07/2019
Rozpoczyna się budowa pętli tramwajowo-autobusowej przy ul. Unii Lubelskiej

Ruszają prace związane z rozbudową ul. Unii Lubelskiej na odcinku będącym obecnie wyłącznie ciągiem pieszo-rowerowym - w tym rejonie powstanie nowa pętla tramwajowo-autobusowa. W najbliższy piątek, 26 lipca, zmieni się organizacja ruchu, ale zmiany w pierwszej fazie robót nie będą duże – informuje spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Dotychczasowa droga pieszo-rowerowa traktowana będzie od tej pory jako tymczasowy trakt dla pieszych. Z czasem, w miarę postępu robót i potrzeb z tym związanych,  może on zmieniać lokalizację, ale zawsze będzie odpowiednio oznakowany – zaznacza PIM.

Prace będą miały niewielki wpływ na ruch samochodowy w tym rejonie, ponieważ do tej pory był on możliwy wyłącznie do zjazdu do salonu samochodowego. Wjazd do salonu nadal będzie przejezdny, choć w tym miejscu można będzie spodziewać się utrudnień.

Inwestycja, polegająca rozbudowie ul. Unii Lubelskiej na odcinku od ronda Żegrze do nowej pętli tramwajowo-autobusowej oraz przebudowie tej ulicy na odcinku istniejącego układu drogowego w obrębie ulic Falistej i Obodrzyckiej, jest częścią projektu „Przebudowa trasy tramwajowej: Kórnicka - os. Lecha - rondo Żegrze wraz z budową odcinka od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej”, który uzyskał dotację z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. 

Źródło: Poznańskie Inwestycje Miejskie

 

Warto przeczytać również: Umowa na budowę trasy tramwajowej na ul. Unii Lubelskiej podpisana

Wspolfinansowanie Fundusz Spojnosci infrastruktura i Srodowisko GTR