Rusza „Lato na Madalinie”. W weekend do dawnej zajezdni będzie można dojechać historycznym tramwajem linii nr 0

Opublikowano: 30/05/2019
Rusza „Lato na Madalinie”. W weekend do dawnej zajezdni będzie można dojechać historycznym tramwajem linii nr 0

Bramy dawnej zajezdni tramwajowej przy ul. Madalińskiego znów otworzą się dla poznaniaków. Nowy sezon „Lata na Madalinie” rozpocznie się już w najbliższy piątek. Atrakcje będą czekać na mieszkańców Poznania w każdy weekend, aż do początku września. Przypominamy, że w soboty i niedziele na Madalinę można dojechać tramwajem linii nr 0.

Madalina została oddana do użytku w 1948 roku, jako najmniejsza zajezdnia tramwajowa w Poznaniu. W grudniu 2014r. w trasę wyjechał z niej ostatni tramwaj. Bimby przeniosły się do nowo wybudowanej zajezdni na Franowie, a dla Madaliny pojawiła się szansa na nowe życie.

- Jeszcze jako radny miejski walczyłem, by zajezdnia pozostała w rękach miasta. Udało się. W 2015 roku uznaliśmy, że przestrzeń powinna zostać zwrócona mieszkańcom. Ostatnie lata pokazały, że pomysł się sprawdził - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. - Zajezdnia na Wildzie naprawdę odżyła. Akcja „Lato na Madalinie” cieszy się dużym zainteresowaniem poznaniaków, a ciekawa oferta organizowanych tam wydarzeń i warsztatów przyciąga coraz większe tłumy – dodaje.

Otwarcie nowego sezonu „Lata na Madalinie” już w najbliższy piątek, 31 maja br. Zabawa rozpocznie się o godz. 16.00 i potrwa do godz. 19.00. Na liczne atrakcje poznaniacy mogą liczyć także w sobotę i niedzielę.

W weekend na Madalinę można dojechać tramwajową linią turystyczną nr 0.

W sobotę na trasę „zerówki” wyjedzie „Księżniczka”, czyli tramwaj 102Na. Tego typu tramwaje wykorzystywane były przez MPK w codziennej pracy przewozowej w latach 1970-2013. „Księżniczka”, którą można wybrać się na sobotnią przejażdżkę, została wyprodukowana w chorzowskim Konstalu w końcu 1972 roku.

Historyczne tramwaje i autobusy na liniach turystycznych będą kursowały przez cały weekend. W niedzielę, 2 czerwca br., na linii nr 0 odbywać się będą kursy z przewodnikiem, który opowie o mijanych obiektach.  

Zachęcamy do przejażdżek liniami turystycznymi!

 

 

Warto przeczytać szczegółowe informacje na temat linii turystycznych, które znajdują się  w zakładce Komunikacja/linie turystyczne oraz zajrzeć na profil Poznańskie Linie Turystyczne na Facebooku.

Więcej o „Lecie na Madalinie” można przeczytać na stronie internetowej poznan.pl

Zachęcamy również do odwiedzenia profilu  Madalina na Facebooku