Stacja PRM Złotowska/Malwowa zaczyna działać

Opublikowano: 16/04/2018
Stacja PRM Złotowska/Malwowa zaczyna działać

Dzisiaj (w poniedziałek, 16 kwietnia) w godzinach popołudniowych uruchamiana jest stacja PRM Złotowska/Malwowa. Tym samym system Poznańskiego Roweru Miejskiego liczy już 112 stacji.

1 marca br. rozpoczął się kolejny sezon Poznańskiego Roweru Miejskiego (system powiększył się wówczas o 20 stacji w porównaniu z ubiegłorocznym sezonem). Już wtedy zapowiadaliśmy jednak, że to nie koniec rozbudowy: Dzięki inicjatywie radnej miejskiej, Karoliny Fabiś-Szulc, która wprowadziła do budżetu Miasta poprawkę, w rejonie Junikowa powstały dwie dodatkowe stacje PRM:

  • Junikowo (na dworcu autobusowo-tramwajowym) – już działa;
  • Złotowska/Malwowa – w trakcie uruchamiania.

Dodatkowo w marcu br. uruchomiona została kolejna stacja sponsorska – Galeria Malta.

Od dzisiejszego popołudnia do dyspozycji użytkowników będzie zatem 112 stacji PRM.

Jednocześnie informujemy, że – w ramach testów – stojaki na stacji PRM Kozia zostały wyposażone w diody: zielone światło oznacza, że rower jest sprawny i gotowy do wypożyczenia, czerwone – że rower jest uszkodzony (zablokowany) i oczekuje na przyjazd serwisu.

To rozwiązanie wprowadzone z myślą o użytkownikach systemu, mające na celu podniesienie jakości funkcjonowania systemu. Dzięki diodom użytkownik PRM od razu wie, który rower wybrać, a jednocześnie – dlaczego nie może wypożyczyć innego roweru znajdującego się na stacji.

Jeśli system się sprawdzi, nie jest wykluczone, że wyposażanie w diody stojaków w innych stacjach będzie kontynuowane.

*  *  *

Od początku sezonu 2018 w systemie Poznańskiego Roweru Miejskiego zanotowano ok. 170 000 wypożyczeń. Jak dotąd, rekordowy był dzień, 15 kwietnia, kiedy rower miejski wypożyczano ok. 11 500 razy.

Do grona najpopularniejszych stacji, w marcu br. - obok Półwiejskiej i Mostu Teatralnego - dołączyła stacja Kórnicka (zamontowana podczas tegorocznej rozbudowy).

Najpopularniejsze w marcu trasy to: Os. Sobieskiego do UAM Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa oraz w przeciwnym kierunku: UAM Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa do Os. Sobieskiego; Bukowska/Przybyszewskiego do Szpitalna i Szpitalna do Bukowska/Przybyszewskiego; Półwiejska do stacji PRM Plac Wiosny Ludów.