Tramwaj na Kopernika. Zapraszamy do konsultacji społecznych

Tramwaj na Kopernika. Zapraszamy do konsultacji społecznych

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych, których przedmiotem jest projekt koncepcji trasy tramwajowej na os. Kopernika - Projekt Copernicus.

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych, których przedmiotem jest  projekt koncepcji trasy tramwajowej na os. Kopernika - Projekt Copernicus. Konsultacje potrwają od 6 do 27 grudnia 2016r. - w tym terminie będzie można wypełnić ankietę transportową oraz wyrazić swoją opinię na temat planowanej trasy.

W Planie zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla miasta Poznania na lata 2014 – 2025 osiedle Kopernika zostało uznane za jeden z ważniejszych generatorów ruchu na obszarze miasta, natomiast budowa trasy tramwajowej została uznana za istotną z powodu zwiększenia dostępności tramwaju na tym obszarze.

Aktualnie, obszar objęty przedmiotem konsultacji obsługiwany jest komunikacją autobusową. Przez osiedle Kopernika przejeżdża 6 linii autobusowych dziennych nr: 45, 50, 64, 69, 79, 91. Dodatkowo, ulicą Taczanowskiego kursują autobusy linii nr 63, a ulicą Arciszewskiego - linii nr 82 i 93. W pewnym oddaleniu, na ulicy Grunwaldzkiej, przebiega trasa tramwajowa – z uwagi na położenie nie obsługuje ona bezpośrednio osiedla, a dotarcie na przystanek wymaga pokonania od 500 m do nawet 1500 m drogi pieszej lub dojazdu autobusem, przy czym przesiadki na żadnym węźle krzyżującym ruch autobusowy z tramwajowym nie są zorganizowane w systemie „drzwi w drzwi” (co powoduje, że atrakcyjność komunikacji miejskiej znacząco spada.

Przebieg trasy tramwajowej do osiedla Kopernika został wyznaczony przez obszar gęstej zabudowy mieszkaniowej wzdłuż ulic: Arciszewskiego, Pogodnej i Promienistej.

Celem planowanych konsultacji jest poinformowanie mieszkańców o opracowywanym dokumencie oraz zawartej w nim wizji, jak również pozyskanie przez Miasto Poznań opinii, umożliwiających ewentualną modyfikację zapisów projektu koncepcji.

Konsultacje społeczne potrwają od 6 do 27 grudnia 2016r. W tym terminie będzie można wypełnić ankietę transportową oraz wyrazić swoją opinię na temat trasy tramwajowej na osiedle Kopernika.

W dniu 13 grudnia 2016r. o godz. 17.00, w Szkole Podstawowej nr 7 przy ul. Galileusza 14 odbędzie się  spotkanie, podczas którego można będzie poznać szczegóły planowanej inwestycji oraz zabrać głos w dyskusji dotyczącej przyszłych działań.

blok os2. Kopernika

Osiedle Kopernika w Poznaniu

Zapoznać się z projektem, wizualizacjami, wypełnić ankietę oraz wyrazić swoją opinię można na specjalnej stronie internetowej: http://www.projektcopernicus.pl/