Biletomaty Mera Serwis i Mennica – od 8 czerwca zapłacimy tylko kartą

Opublikowano: 08/06/2021
Biletomaty Mera Serwis i Mennica – od 8 czerwca zapłacimy tylko kartą

Aktualizacja: W związku z nasileniem się w ostatnich dniach aktów wandalizmu (zniszczonych zostało 8 biletomatów Mennicy oraz 1 Mery) tymczasowo wyłączona zostanie w automatach u obu operatorów możliwość płatności gotówkowej.

Od wtorku (8 czerwca) na ekranach automatów Mera Serwis pojawiła się informacja o możliwości płatności wyłącznie kartą oraz o braku środków w automatach (automaty są stopniowo opróżniane ze środków gotówkowych).

Operator Mennica rozpoczął proces wyłączania obsługi gotówki w swoich biletomatach, automaty będą sukcesywnie do najbliższego piątku tj. do dnia 11.06.2021 r. przełączane w tryb braku obsługi gotówki.

Czasowe wstrzymanie transakcji gotówkowych ma na celu uchronienie kolejnych automatów przed zniszczeniem przy jednoczesnym utrzymaniu maksymalnej liczby punktów sprzedaży.

Uwaga! Wszystkie osoby mogące pomoc w ustaleniu sprawców prosimy o kontakt z Policją.

Przypominamy jednocześnie o możliwości doładowania karty PEKA (zakup biletu okresowego, doładowanie tPortmonetki) także w Internecie, poprzez stronę www.peka.poznan.pl

Zachęcamy również do korzystania z możliwości zakupu biletów jednorazowych za pomocą telefonu komórkowego po zarejestrowaniu się u następujących operatorów: moBILET (www.mobilet.pl), mPay (www.mpay.pl), SkyCash (www.skycash.pl), GoPay (https://gopay24.pl/blog/), jakdojade.pl (www.jakdojade.pl) i zBiletem (www.zbiletem.pl).