Dni Twierdzy Poznań: będą uruchomione specjalne linie autobusowe numer 101 i 102 z taryfą biletową jak na liniach turystycznych
Opublikowano: 24/08/2020W związku z odbywającą się w dniach 29-30 sierpnia (sobota-niedziela) imprezą pod hasłem „Dni Twierdzy Poznań”, Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi dwie dodatkowe linie autobusowe oznaczone numerami: 101 i 102. Będzie na nich obowiązywała taryfa jak dla linii turystycznych.
Obie linie będą rozpoczynały i kończyły swoje trasy na pętli autobusowej na Garbarach. Przebieg linii został tak wytyczony, żeby każdy uczestnik „Dni Twierdzy Poznań” mógł dotrzeć do atrakcji przewidzianych w programie korzystając z transportu publicznego. Autobusy będą kursowały co 40 minut.
Na liniach nr 101 i 102 będzie obowiązywała taryfa jak dla linii turystycznych. Są tu do wyboru dwa rodzaje biletów: bilety jednoprzejazdowe lub jednodniowe.
Bilety jednoprzejazdowe kosztują 6 zł (normalny), 4 zł (ulgowy – dzieci w wieku do 16 lat) i 18 zł (rodzinny – dla maksymalnie 5 osób, w tym 2 dorosłych).
Bilety jednodniowe (hop-on hop-off) kosztują natomiast 10 zł (normalny), 7 zł (ulgowy), 30 zł (rodzinny – dla maksymalnie 5 osób, w tym 2 dorosłych).
Bilety jednodniowe (hop-on hop-off) obowiązują zarówno w linii nr 0, jak i 100. Osoby, które zdecydują się na ich zakup, będą mogły wysiąść na dowolnym przystanku, zwiedzić interesujące ich zabytki lub pospacerować, a potem kontynuować podróż innym kursem (na tym samym bilecie).
Bilety sprzedawane są (wyłącznie za gotówkę) przez obsługę w pojazdach kursujących na liniach turystycznych. Nie obowiązują na pozostałych (poza liniami nr 0 i 100) liniach organizowanych przez ZTM.
Trasa linii nr 101 w sobotę 29 sierpnia
GARBARY – Szelągowska – Wilczak – Serbska – Lechicka – Umultowska – Wojciechowskiego – Lutycka – Podolańska – Wojska Polskiego – Nad Wierzbakiem – Kościelna – Kraszewskiego – Bukowska – Bułgarska – Grunwaldzka – Reymonta – Wyspiańskiego – Głogowska – rondo Kaponiera – Święty Marcin – Al. Niepodległości – Solna – Małe Garbary – GARBARY
Rozkład jazdy dla linii nr 101 w sobotę 29 sierpnia
LINIA 101 rozkład jazdy ważny 29.08.2020 (sobota)
|
||||||||||||||
GARBARY |
|
10.00 |
10.40 |
11.20 |
12.00 |
12.40 |
13.20 |
14.00 |
14.40 |
15.20 |
16.00 |
16.40 |
17.20 |
|
Wilczy Młyn |
|
10.06 |
10.46 |
11.26 |
12.06 |
12.46 |
13.26 |
14.06 |
14.46 |
15.26 |
16.06 |
16.46 |
17.26 |
|
Włościańska |
|
10.18 |
10.58 |
11.38 |
12.18 |
12.58 |
13.38 |
14.18 |
14.58 |
15.38 |
16.18 |
16.58 |
17.38 |
|
Lutycka I |
|
10.21 |
11.01 |
11.41 |
12.21 |
13.01 |
13.41 |
14.21 |
15.01 |
15.41 |
16.21 |
17.01 |
17.41 |
|
Nad Wierzbakiem |
|
10.30 |
11.10 |
11.50 |
12.30 |
13.10 |
13.50 |
14.30 |
15.10 |
15.50 |
16.30 |
17.10 |
17.50 |
|
Jeżycka |
|
10.32 |
11.12 |
11.52 |
12.32 |
13.12 |
13.52 |
14.32 |
15.12 |
15.52 |
16.32 |
17.12 |
17.52 |
|
Rycerska |
|
10.43 |
11.23 |
12.03 |
12.43 |
13.23 |
14.03 |
14.43 |
15.23 |
16.03 |
16.43 |
17.23 |
18.03 |
|
Park Wilsona |
10.23 |
10.52 |
11.32 |
12.12 |
12.52 |
13.32 |
14.12 |
14.52 |
15.32 |
16.12 |
16.52 |
17.32 |
18.12 |
|
Zamek |
10.29 |
10.58 |
11.38 |
12.18 |
12.58 |
13.38 |
14.18 |
14.58 |
15.38 |
16.18 |
16.58 |
17.38 |
18.18 |
|
Małe Garbary |
10.35 |
11.04 |
11.44 |
12.24 |
13.04 |
13.44 |
14.24 |
15.04 |
15.44 |
16.24 |
17.04 |
17.44 |
18.24 |
|
GARBARY |
10.37 |
11.06 |
11.46 |
12.26 |
13.06 |
13.46 |
14.26 |
15.06 |
15.46 |
16.26 |
17.06 |
17.46 |
18.26 |
|
Trasa linii nr 101 w niedzielę 30 sierpnia
GARBARY – Szelągowska – Wilczak – Serbska – Lechicka – Umultowska – Wojciechowskiego – Lutycka – Podolańska – Wojska Polskiego – Nad Wierzbakiem – Kościelna – Kraszewskiego – Bukowska – Bułgarska – Grunwaldzka – rondo Skubiszewskiego – Grunwaldzka – Reymonta – Wyspiańskiego – Głogowska – rondo Kaponiera – Święty Marcin – Al. Niepodległości – Solna – Małe Garbary – GARBARY
Rozkład jazdy dla linii nr 101 w niedzielę 30 sierpnia
LINIA 101 rozkład jazdy ważny 30.08.2020 (niedziela)
|
|||||||||||||
GARBARY |
|
10.00 |
10.40 |
11.20 |
12.00 |
12.40 |
13.20 |
14.00 |
14.40 |
15.20 |
16.00 |
16.40 |
17.20 |
Wilczy Młyn |
|
10.06 |
10.46 |
11.26 |
12.06 |
12.46 |
13.26 |
14.06 |
14.46 |
15.26 |
16.06 |
16.46 |
17.26 |
Włościańska |
|
10.18 |
10.58 |
11.38 |
12.18 |
12.58 |
13.38 |
14.18 |
14.58 |
15.38 |
16.18 |
16.58 |
17.38 |
Lutycka I |
|
10.21 |
11.01 |
11.41 |
12.21 |
13.01 |
13.41 |
14.21 |
15.01 |
15.41 |
16.21 |
17.01 |
17.41 |
Nad Wierzbakiem |
|
10.30 |
11.10 |
11.50 |
12.30 |
13.10 |
13.50 |
14.30 |
15.10 |
15.50 |
16.30 |
17.10 |
17.50 |
Jeżycka |
|
10.32 |
11.12 |
11.52 |
12.32 |
13.12 |
13.52 |
14.32 |
15.12 |
15.52 |
16.32 |
17.12 |
17.52 |
Rycerska |
|
10.43 |
11.23 |
12.03 |
12.43 |
13.23 |
14.03 |
14.43 |
15.23 |
16.03 |
16.43 |
17.23 |
18.03 |
Węgorka |
10.15 |
10.48 |
11.28 |
12.08 |
12.48 |
13.28 |
14.08 |
14.48 |
15.28 |
16.08 |
16.48 |
17.28 |
18.08 |
Park Wilsona |
10.23 |
10.56 |
11.36 |
12.16 |
12.56 |
13.36 |
14.16 |
14.56 |
15.36 |
16.16 |
16.56 |
17.36 |
18.16 |
Zamek |
10.29 |
11.02 |
11.42 |
12.22 |
13.02 |
13.42 |
14.22 |
15.02 |
15.42 |
16.22 |
17.02 |
17.42 |
18.22 |
Małe Garbary |
10.35 |
11.08 |
11.48 |
12.28 |
13.08 |
13.48 |
14.28 |
15.08 |
15.48 |
16.28 |
17.08 |
17.48 |
18.28 |
GARBARY |
10.37 |
11.10 |
11.50 |
12.30 |
13.10 |
13.50 |
14.30 |
15.10 |
15.50 |
16.30 |
17.10 |
17.50 |
18.30 |
Rozkłady jazdy dla linii nr 102 w sobotę i niedzielę 29-30 sierpnia
GARBARY – Armii Poznań – Pułaskiego – Przepadek – Kutrzeby – Północna – Garbary – Estkowskiego – Wyszyńskiego – Jana Pawła II – Zamenhofa – Starołęcka –Forteczna – Obodrzycka – Kurlandzka – Wiatraczna – Krzywoustego – Jana Pawła II – Wyszyńskiego – Estkowskiego – Garbary – GARBARY
LINIA 102 ważny 29-30.08.2020
|
|||||||||||||
GARBARY |
|
10:00 |
10:40 |
11:20 |
12:00 |
12:40 |
13:20 |
14:00 |
14:40 |
15:20 |
16:00 |
16:40 |
17:20 |
Cytadela |
|
10:02 |
10:42 |
11:22 |
12:02 |
12:42 |
13:22 |
14:02 |
14:42 |
15:22 |
16:02 |
16:42 |
17:22 |
Małe Garbary |
|
10:10 |
10:50 |
11:30 |
12:10 |
12:50 |
13:30 |
14:10 |
14:50 |
15:30 |
16:10 |
16:50 |
17:30 |
Katedra |
|
10:11 |
10:51 |
11:31 |
12:11 |
12:51 |
13:31 |
14:11 |
14:51 |
15:31 |
16:11 |
16:51 |
17:31 |
Rondo Śródka |
|
10:13 |
10:53 |
11:33 |
12:13 |
12:53 |
13:33 |
14:13 |
14:53 |
15:33 |
16:13 |
16:53 |
17:33 |
Rondo Rataje |
|
10:17 |
10:57 |
11:37 |
12:17 |
12:57 |
13:37 |
14:17 |
14:57 |
15:37 |
16:17 |
16:57 |
17:37 |
Warowna |
|
10:25 |
11:05 |
11:45 |
12:25 |
13:05 |
13:45 |
14:25 |
15:05 |
15:45 |
16:25 |
17:05 |
17:45 |
Rondo Rataje |
|
10:34 |
11:14 |
11:54 |
12:34 |
13:14 |
13:54 |
14:34 |
15:14 |
15:54 |
16:34 |
17:14 |
17:54 |
Rondo Śródka |
10:15 |
10:39 |
11:19 |
11:59 |
12:39 |
13:19 |
13:59 |
14:39 |
15:19 |
15:59 |
16:39 |
17:19 |
17:59 |
Katedra |
10:17 |
10:41 |
11:21 |
12:01 |
12:41 |
13:21 |
14:01 |
14:41 |
15:21 |
16:01 |
16:41 |
17:21 |
18:01 |
Małe Garbary |
10:19 |
10:43 |
11:23 |
12:03 |
12:43 |
13:23 |
14:03 |
14:43 |
15:23 |
16:03 |
16:43 |
17:23 |
18:03 |
GARBARY |
10:21 |
10:45 |
11:25 |
12:05 |
12:45 |
13:25 |
14:05 |
14:45 |
15:25 |
16:05 |
16:45 |
17:25 |
18:05 |