Jak kupić bilet przez aplikację? Nowa informacja pasażerska Zarządu Transportu Miejskiego na przystankach

Opublikowano: 21/12/2021
Jak kupić bilet przez aplikację? Nowa informacja pasażerska Zarządu Transportu Miejskiego  na przystankach

W gablotach nowych wiat przystankowych sukcesywnie umieszczana jest nowa informacja „Bilety czasowe” zawierająca kody QR operatorów płatności mobilnych. Skanując go, dowiemy się jak za pomocą mobilnej aplikacji kupić bilet umożliwiający podróż tramwajem lub autobusem u poszczególnych operatorów.

Najtańszym i najbardziej korzystnym sposobem okazjonalnego opłacania przejazdów w  komunikacji publicznej w Poznaniu i aglomeracji jest tPortmonetka. Dla pasażerów, którzy preferują tradycyjne jednorazowe bilety czasowe wygodną propozycją ich zakupu i skasowania jest skorzystanie z szerokiej gamy aplikacji mobilnych.

Pasażerowie na liniach organizowanych przez ZTM mogą kupować bilety czasowe przez następujące aplikacje mobilne: mPay, moBILET (Mobile Traffic), GoPay, Skycash, jakdojade.pl, zbiletem.pl. Wszystkie szczegóły zakupu biletu można znaleźć na stronie wybranej aplikacji. W aplikacjach dostępne są bilety czasowe: 15-, 45- i 90-minutowy oraz 24-godzinny.

ulotka Bilety Czasowe

Aby ułatwić pasażerom korzystania z aplikacji, Zarząd Transportu Miejskiego opracował specjalną ulotkę „Bilety czasowe”.  Obecnie jest ona sukcesywnie umieszczana  w gablotach wiat przystankowych. Dzięki znajdującym się w komunikacie dedykowanym QR-kodom, każdy może szybko i wygodnie  pobrać  na telefon jedną z aplikacji mobilnych i za jej pomocą kupować bilety czasowe.