Kolejna uczelnia z rozkładami jazdy ZTM Poznań

Opublikowano: 08/03/2024
Kolejna uczelnia z rozkładami jazdy ZTM Poznań

Od kilku dni osoby studiujące na Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu mogą korzystać z umieszczonych na specjalnych ekranach rozkładów jazdy. Jest to kolejna uczelnia, która skorzystała z oferty Zarządu Transportu Miejskiego, który może bezpłatnie przygotować wirtualne panele informacyjne z rozkładem jazdy on-line dla wybranych węzłów/przystanków.

Plansze te odświeżają się co kilka sekund, a zatem odjazdy prezentowane są w czasie rzeczywistym. Dzięki temu studenci i pracownicy widzą jak szybko nadjedzie dana linia. Mogą wtedy zadecydować czy jeszcze chwilę porozmawiać ze znajomymi, czy od razu ruszać na przystanek, wiedząc że niebawem dotrze tam ich tramwaj czy autobus.

Ekrany prezentujące godziny odjazdów autobusów i tramwajów znajdują się m.in. w budynku dydaktycznym poznańskiego AWF, na parterze, przy bufecie i w portierni. Są to miejsca, w których przewija się największa ilość studentów i studentek.  

- Zapraszamy do współpracy podmioty prywatne, uczelnie, firmy, galerie handlowe czy instytucje – dodaje Tomasz Łapszewicz, zastępca dyrektora ZTM ds. Publicznego Transportu Zbiorowego. - Firma może zaimplementować nasz wirtualny panel na przykład na swojej stronie internetowej lub wprowadzić informację na ekrany LCD w dostępnym dla pracowników miejscu. Wyświetlanie w budynkach aktualnej informacji pasażerskiej jest bardzo praktyczną wskazówką zarówno dla pracowników, jak i gości odwiedzających siedziby firm.

W przypadku chęci współpracy, ZTM potrzebuje informację, jakimi ekranami firma/instytucja dysponuje w celu dostosowania do nich parametrów strony z odjazdami.

Komunikaty o odjazdach w takiej formie prezentowane są już na monitorach  zainteresowanych firm, instytucji czy uczelni. Przykładowo, dla firmy znajdującej się na Marcelinie w pobliżu skrzyżowania ulic Bułgarskiej i Marcelińskiej, specjalnie dedykowana strona prezentuje rzeczywisty czas odjazdu autobusów z wszystkich czterech przystanków Rycerska. Z tego udogodnienia można też korzystać w Nowym Rynku przy Wierzbięcicach. Pierwszą uczelnią, która skorzystała z takiej możliwości jest Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.