Stolica Wielkopolski nagrodzona za kampanię społeczną „Czysty Poznań – nie naklejam”

Stolica Wielkopolski nagrodzona za kampanię społeczną „Czysty Poznań – nie naklejam”

Krótki film przedstawiający finał ubiegłorocznej kampanii społecznej „Czysty Poznań – nie naklejam” został uznany za najlepszy w kategorii Ekologiczna Kampania Społeczna podczas XI edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych, Ekologicznych i Artystycznych FilmAT.

Nagrodę – w imieniu władz Miasta Poznania odebrał Piotr Snuszka – pełniący obowiązki dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

- To duży zaszczyt i wyróżnienie dla zarządzających Poznaniem, a szczególnie dla pomysłodawcy akcji - Zastępcy Prezydenta Poznania Macieja Wudarskiego. To także podziękowanie i uznanie dla mieszkańców, którzy rezygnując ze spędzenia wolnej lipcowej soboty nad jeziorem, licznie wzięli udział w czyszczeniu swojego miasta. Poznań zawsze słynął z czystości. Ze stolicą Wielkopolski kojarzyło się hasło „poznański porzundek”. Chcemy, aby znów tak było. Stąd pomysł akcji. Razem daliśmy przykład, że zależy nam na czystym mieście. Że nie będziemy tolerować infrastruktury oklejonej plakatami – powiedział Piotr Snuszka po odbiorze nagrody: statuetki i pamiątkowego dyplomu.

 

 - Jest to dla nas cenne wyróżnienie, ale przede wszystkim nagrodą dla osób biorących udział w ubiegłorocznej akcji jest fakt, że na wyczyszczoną i odnowioną infrastrukturę miejską nie wróciły nielegalne plakaty  – powiedział Maciej Wudarski Zastępca Prezydenta Poznania, podczas konferencji prasowej zapowiadającej II edycję kampanii. Wielkie porządki rozpoczną się w sobotę – 18 czerwca o godzinie 10.00 (zbiórka na ulicy Podgórnej, przy Wrocławskiej).

Jury Festiwalu doceniło nie tylko wagę udanej i potrzebnej kampanii społecznej, ale także formę filmu.

- Na festiwalach można oglądać setki filmów zrealizowanych z dużym rozmachem i przy wykorzystaniu nowoczesnych technik. Ten film przede wszystkim urzekł nas pomysłem – wskazał Kuba Sito Przewodniczący Jury Festiwalu.

Ideę akcji docenił Alexander V. Kammel – Dyrektor Międzynarodowego Komitetu Festiwali Filmów Turystycznych. Austriak w prezencie dostał charakterystyczną koszulkę z logo „Czysty Poznań – nie naklejam”, w której uczestnicy akcji sprzątali miasto.

– Zaklejenie miejskiej infrastruktury plakatami to problem wielu miast w Europie i na świecie. W Wiedniu także z tym walczyliśmy, dlatego doceniam pomysł, a zwłaszcza ciekawy film z Poznania – powiedział A. Kammel.

Czyste słupy - odbior nagrody