"Złote" karty PEKA z autografem Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka będą licytowane podczas 31. Finału WOŚP w Poznaniu

Opublikowano: 23/01/2023

Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! - to hasła przewodnie 31. zbiórki organizowanej przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Orkiestra zagra w najbliższą niedzielę – 29 stycznia. Jej celem jest zebranie środków na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń, co umożliwi lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami. Po raz kolejny do akcji włączy się Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, który przygotował na aukcję niezwykłe karty PEKA na okaziciela.

Kart jest dziesięć. Wszystkie są w kolorze złotym, kolorowa grafika nawiązuje bezpośrednio do 31. Finału WOŚP. Na awersie widnieje podpis Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka oraz charakterystyczne serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To karty kolekcjonerskie, ale osoby, które je wylicytują – jeśli zechcą – po doładowaniu będą mogły z nich korzystać opłacając podróże na liniach organizowanych przez ZTM.

- Mamy nadzieję, że karty PEKA będą się cieszyć dużym zainteresowaniem licytujących – mówi Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Złote” karty PEKA trafiły do dwóch sztabów WOŚP w Poznaniu - na Ławicy i przy Politechnice Poznańskiej. W dniu finału część kart będzie można wylicytować podczas stacjonarnych aukcji na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dla tych, którzy 29 stycznia nie będą mogli się tam pojawić wystawiono karty na aukcjach Allegro. Przez sztab Ławica można już licytować on-line (https://allegro.pl/uzytkownik/Sztab_Lawica), natomiast w tym przy Politechnice Poznańskiej będzie to można zrobić w najbliższych dniach (https://allegro.pl/uzytkownik/sztab_poznan_pp). 

Ponadto w dniu finału (29 stycznia) -  zgodnie z uchwałą Rady Miasta Poznania - wolontariusze WOŚP będą mogli jeździć tramwajami oraz autobusami na liniach ZTM na podstawie specjalnego identyfikatora WOŚP z naklejonym hologramem ZTM. Zarząd Transportu Miejskiego wydał 2,3 tys. takich hologramów.

Zachęcamy do udziału w Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!