Prace na trasie przez most św. Rocha potrwają do 17 maja 2020

Opublikowano: 23/04/2020
Prace na trasie przez most św. Rocha potrwają do 17 maja 2020

Informujemy, że w związku z ograniczeniami związanymi z pandemią koronawirusa nastąpiła konieczność wydłużenia okresu realizacji prac remontowych na tzw. trasie kórnickiej. Naprawa torowiska w ciągu ulic Lewandowskiej, Dowbora-Muśnickiego i Kórnickiej potrwa do 17 maja. W związku z tym, przesunięty zostaje – na 18 maja - termin rozpoczęcia prac sieciowych na ulicy Przybyszewskiego.

Remont trasy przez most św. Rocha rozpoczął się w połowie marca. Duża część zaplanowanych prac została już zrealizowana. Jednak ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, m.in. dotyczące konieczności zmiany organizacji pracy w powiązaniu z czasochłonną technologią prac rozbiórkowych powodują konieczność przesunięcia zakończenie robót do 17 maja. Do tego dnia będą zatem obowiązywały zmiany w komunikacji miejskiej spowodowane z zamknięciem trasy: tramwaje linii 5 i 13 nadal będą kursowały przez ulicę Strzelecką, natomiast 16 – przez rondo Śródka. Ciągle też funkcjonować będzie linia T21.

Na trasie tramwajowej przez most św. Rocha wykonano już większość prac rozbiórkowych – obecnie toczą się one na łuku pomiędzy mostem św. Rocha a przystankiem tramwajowym św. Rocha. Trwa również montaż torowiska na ul. Dowbora-Muśnickiego oraz nowych rozjazdów u zbiegu Kórnickiej i Jana Pawła II. Na Kórnickiej i po obu stronach mostu św. Rocha wymieniane są przyrządy wyrównawcze.

Po uruchomieniu stałej komunikacji w tym rejonie, czyli 18 maja, rozpoczną się kolejne – wymagające wstrzymania ruchu tramwajowego – prace, tym razem na ul. Przybyszewskiego. Co istotne, prace sieciowe w tym rejonie już trwają – prowadzone są nocami, podczas przerw w kursowaniu tramwajów. Odnawiane są wówczas słupy trakcyjne i wymieniane linki zawieszeń poprzecznych.

Miasto Poznań stawia na komunikację miejską. Stałe i konsekwentne działania związane z odnową infrastruktury torowo-sieciowej powodują, że transport publiczny staje się coraz bardziej bezpieczny i niezawodny. Dlatego też na ten rok zaplanowane zostały także inne przedsięwzięcia, jak modernizacja trasy tramwajowej w ciągu ulic Roosevelta-Pułaskiego i Przełajowej, czy – w dalszej kolejności – remont fragmentu torowiska na ul. Dąbrowskiego.

Pasażerów przepraszamy za niedogodności. Prosimy o wyrozumiałość i dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie potrzeby przeprowadzenia prac.